Czy warto kupować tanie felgi MADE IN CHINA

No właśnie, jak to jest z chińskimi felgami?

Ano, dokładnie tak samo, jak z pozostałymi wyrobami pochodzącymi z Chin. Czyli różnie ;-)

I to wcale nie jest żart. Po prostu Chiny są krajem jak każdy inny (tylko (większym :-) i jak każdy inny kraj mają lepszych i gorszych producentów.

Ale do rzeczy

Powszechnie znanym faktem jest, że wiele firm produkcyjnych z całego świata przenosi produkcję do Chin ze względu na konkurencyjne koszty produkcji. Nawet po doliczeniu kosztów transportu gotowych wyrobów z Chin na rynki docelowe, wyroby z Chin, nadal są konkurencyjne w stosunku do wyprodukowanych w krajach macierzystych. Stad też nawet najbardziej renomowane światowe marki przenoszą swoją produkcję do Chin. A właściwie głównie te najbardziej renomowane, ponieważ te firmy przy swojej ogromnej skali produkcji najbardziej odczują oszczędności kosztów produkcji i najwięcej skorzystają na konkurencyjnych cenach na światowych rynkach.

Skoro więc tacy potentaci jak SONY, BOSCH, DELPHI, IBM i generalnie cała światowa czołówka przemysłu elektrotechnicznego, maszynowego i elektroniki użytkowej produkuje swoje wyroby w Chinach to czemu nie felgi?

Natomiast niestety nie wszystko co chińskie jest tak dobre, jak wyroby markowe. Przewagą markowych wyrobów produkowanych w Chinach jest niezwykle staranny dobór wykonawców i rygorystyczna kontrola jakości. Dzięki temu wyroby SONY, BOSCHA, IBM-a, czy producenta felg aluminiowych TSW produkowane w Chinach nie odbiegają jakością od tych produkowanych w innych miejscach Kuli Ziemskiej. Bo renoma tych marek powstawała przez dziesięciolecia i nie mogą sobie teraz pozwolić na lekkomyślne działania które tę renomę mogłyby naruszyć.

A więc chińskie felgi? JAK NAJBARDZIEJ!
Ale renomowanych marek, które tylko zlokalizowały swoją produkcję w Chinach.

Natomiast jeżeli chodzi o felgi produkcji chińskiej nie reprezentujące żadnej znanej marki to przestrzegamy. Nie dlatego, że wszystkie są złe. Ale dlatego, że trzeba bardzo dokładnie sprawdzić pochodzenie tych felg, czy mają dopuszczenie do ruchu i sprzedaży w Polsce, czy mają jakiekolwiek certyfikaty bezpieczeństwa i dopuszczenia do ruchu gdziekolwiek na świecie. Bo przecież od kół zależy nasze bezpieczeństwo.

A tym nie warto ryzykować.